Niecodzienny duet na zamknięcie festiwalu | Poniedzielski&Podsiadło

Zabawna słowna ociężałość, bystra i trafna satyra oraz świetna muzyka podwójnie wypełnią Chatkę Żaka podczas finałowego koncertu Wschodów. 17 kwietnia o godz. 18 rozpocznie się muzyczne podsumowanie jubileuszowego weekendu festiwalu. Wystąpią laureaci konkursu oraz magiczny duet: Andrzej Poniedzielski i Dawid Podsiadło.

Poniedzielski&PodsiadłoAndrzej Poniedzielski do swojego koncertu “May Way” znalazł kompana, który zdaje się być jego bliźniakiem scenicznym. Niecomłodszym, to i trochę żywszym. Fakt, że Dawid Podsiadło wkroczył na ścieżkę muzyczną później, dodaje wartości dojrzałej i sentymentalnej muzyce Poniedzielskiego – odświeża ją i wprowadza w wymiar bardzo świadomego dialogu miedzypokoleniowego.

Usłyszymy piosenki solo i w duecie. Andrzej Poniedzielski zatrzyma nas na chwilę, przypominając swoje marzenia, tęsknoty i miłości – poezję życia. Dawid Podsiadło wzbogaci tę wspominkową wizję o swoją perspektywę. Zaśpiewa teksty Poniedzielskiego w nowych aranżach muzycznych, nie zabraknie i jego autorskich utworów.

Śmiało można rzec, że to koncert, który świetnie wpisuje się w ideę festiwalu Wschody. Pośród mody na “wrażliwe śpiewanie”, młodych songwriterów z gitarami, którzy trafiają do współczesnego pokolenia, pokazuje, jak mocno są oni osadzeni w sztuce, która porywa od lat, a zamknięto ją w szufladzie z podpisem “otworzyć po pięćdziesiątce”.

Miejsce: Sala Widowiskowa Akademickiego Centrum Kultury “Chatka Żaka”
Czas: 17 kwietnia 2016 r., godz. 18.00

Bilety: 
– 35zł/50zł (ulgowy/normalny) | PRZEDSPRZEDAŻ 
– 50zł/60zł (ulgowy/normalny) | W TRAKCIE FESTIWALU
– 65zł/90zł (ulgowy/normalny) | KARNET* NA WSZYSTKIE KONCERTY | KUP KARNET

*Karnety dostępne do dnia 14 IV | Do wymiany na opaskę 15 IV w godz. 12.00-19.30.

Sprzedaż biletów: 
– RockBar, ul. Radziszewskiego 17 
– ONLINE na portalu eBilet.pl (do 14 kwietnia) | KUP BILET
– Biuro Festiwalowe (15-17 kwietnia, od godz. 12:00) – ACK Chatka Żaka