Ich troje. Poznajcie jury Konkursu Piosenki Artystycznej

boze

VI edycja Wschodów będzie wyjątkowa. Zmieniamy miejsce Koncertu Finałowego i odświeżamy formułę konkursu piosenki. Coraz dobitniej definiujemy piosenkę artystyczną przez ambitny dźwięk, mądre słowo i wyjątkową ekspresję. Więc w jury konkursu zasiądą specjaliści w tych dziedzinach.

Już po raz czwarty uczestników konkursu wysłucha Karolina Cicha. Sama śpiewa „wieloma językami” i gra na trzech instrumentach jednocześnie. Na Wschodach pełni kilka ról – towarzyszy uczestnikom, rozmawia, dopytuje i daje wskazówki. Czasem coś zaśpiewa, a innym razem pomoże stworzyć klasykę od nowa – nową klasykę. Dobry duch, kobieta Wschodu.

Po pięciu latach do składu jurorskiego powróci Jan Kondrak. Muzyk, autor tekstów, bard. Na czterdziestolecie Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie został odznaczony Złotym Indeksem za „utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie”. Specjalista od Stachury, ale zna się też na „Nowej Klasyce”.

W tym roku wyjątkowo reprezentant centralnej Polski i bliskiej muzyce sztuki scenicznej. Konrad Dworakowski, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi. Tworzy dla dorosłych i dla dzieci. Współtworzył m.in. „Ulicę Sezamkową” w TVP. Za jego pomysłami czasem ciężko nadążyć. Specjalista od wyrazu scenicznego i ekspresji. Jurorem był już wielokrotnie, ale na Wschody przyjedzie pierwszy raz.

Jurorzy, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji stworzą werdykt i przyznają nagrody finansowe (w puli 10 tys. zł). Będzie też czas na rozmowy i indywidualne konsultacje.

Poznajcie lepiej wschodowych jurorów: [PRZEJDŹ DO ZAKŁADKI JURY]