Konkurs Piosenki Artystycznej

Zgłoszenia do konkursu potrwają od 7 marca do 4 kwietnia.

Cześć

Przyszły Wschodowiczu/Wschodowiczko, dotarłeś/aś do miejsca, z którego nie ma sensu zawracać. Wschody są przecież dla Ciebie. Ty masz talent, a my chcemy zaprezentować go innym. Jest konkurs, jest jury i są niezłe nagrody. Ale jest też klimat, przestrzeń na pomysły i nowe przyjaźnie, jest rywalizacja – ogólnie zdrowa, chociaż to zależy także od Ciebie. Najlepsze jest to, że u nas jesteś sobą.

Cele konkursu

Promowanie polskiej piosenki artystycznej w jej szerokim rozumieniu, bazującym na mądrym słowie, ambitnym dźwięku i ciekawej ekspresji, a także przy świadomości istniejących i rozwijających się wyznaczników nurtu.
Wspieranie wokalistów oraz muzyków z całej Polski poprzez tworzenie im przestrzeni do prezentacji, wymiany inspiracji i rozwijania umiejętności. Odkrywanie, poszukiwanie i badanie wpływów piosenki artystycznej na twórczość muzyczną powstałą w Polsce po 2000 roku.

Jak wziąć udział w konkursie

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu rozpoczęcia festiwalu ukończą 18 lat, w podanym terminie prześlą nam poprawnie wypełnione zgłoszenie, doślą nagranie demo przynajmniej jednego utworu, zostaną zakwalifikowane przez Radę Wschodów i wpłacą opłatę akredytacyjną.

7 kroków do Wschodzenia

Konkurs Piosenki Artystycznej

Krok 1

Jak wschodzić? Wystarczy, że zapoznasz się z regulaminem Konkursu Piosenki Artystycznej. Już?

Krok 2

Wybierz utwory, który będą reprezentowały Ciebie i Twoją twórczość. Wypełnij formularz zgłoszeniowy [już wkrótce].   Nabór zgłoszeń do Konkursu Piosenki Artystycznej w ramach 7. Festiwalu Wschody trwa od 7 marca do 11 kwietnia 2018 roku.

Krok 3

Czas, żebyś przesłał/a nagrane demo na adres: zgloszenia@wschodyfestiwal.pl — masz czas do 11 kwietnia.

Krok 4

Poczekaj cierpliwie aż wyłonimy uczestników. Sprawdź wyniki rekrutacji na stronie www.wschodyfestiwal.pl lub na Facebook’u — już 7 kwietnia!
Znalazłeś/aś się w gronie uczestników?

Krok 5

Dokonaj opłaty akredytacyjnej — czekamy do 11 kwietnia. Potwierdzimy.
Co potem?

Krok 6

Przed festiwalem wyślemy Ci harmonogram przesłuchań, a 20 i 21 kwietnia podzielisz się z nami swoją twórczością na scenie w Chatce Żaka.

Krok 7

22 kwietnia — możliwe, że tego dnia wystąpisz na dużej scenie podczas Koncertu Finałowego. Poza tym…
Postaramy się, żebyś czuł/a się u nas najlepiej! Wschodź razem z nami!

Szukasz repertuaru?

Stworzyliśmy listę utworów tzw. „Nową klasykę”, która – obok autorskiej twórczości wykonawców – powinna być bazą w poszukiwaniach repertuarowych.