Laureaci 8. Festiwalu Wschody

Konkurs Piosenki Artystycznej już za nami. Za nami też dwa dni emocjonujących przesłuchań, przepełnionych dobrym dźwiękiem, wyjątkową ekspresją i mądrym słowem Jury 8. Festiwalu Wschody w składzie: przewodnicząca Karolina Cicha, Robert Amirian i Konrad Dworakowski po wysłuchaniu 37 artystów wyłoniło Laureatów.

Oto werdykt:

Grand Prix 8. Festiwalu Wschody — Eddie/Hai

I miejsce — Pasażer

II miejsce — Monika Kowalczyk

II miejsce — Charles Pakowsky

III miejsce — Kamila Dauksz i Tomasz Boruch

Wyróżnienia

Klaudia Borczyk

Magdalena Kuraś

Skład Rzeczy Ładnych

Part of the Kitchen

RoseMerry

Nagroda za słowo

Andrzej Dębowski

Nagroda za dźwięk

Marzena Cybulka

8 kroków do wschodzenia

Krok 1
Jak wschodzić?
Krok 2
Demo

Przygotuj nagranie demo, które prześlesz linkiem w formularzu zgłoszeniowym.

Krok 3
Zgłoś się do 21 marca

Wybierz utwory, który będą reprezentowały Ciebie i Twoją twórczość (pamiętaj o nowej klasyce). Teraz wypełnij formularz zgłoszeniowy. Masz czas do 21 marca.
Gotowe?

Krok 4
Czekaj

Poczekaj cierpliwie aż wyłonimy uczestników. Sprawdź wyniki rekrutacji na stronie wschodyfestiwal.pl lub na facebook.com/wschody — już 1 kwietnia! Znalazłeś/aś się w gronie uczestników?

Krok 5
Opłata akredytacyjna

Dokonaj opłaty akredytacyjnej — czekamy do 4 kwietnia.
Co potem?

Krok 6
Harmonogram

Przed festiwalem wyślemy Ci harmonogram przesłuchań i wszystkie potrzebne informacje.

Krok 7
Na scenie w Chatce Żaka

12 i 13 kwietnia podzielisz się z nami swoją twórczością na scenie w Chatce Żaka, a my postaramy się, byś spędził/a dobry i twórczy czas i czuł/a się u nas jak najlepiej!

Krok 8
Koncert Finałowy

14 kwietnia — możliwe, że tego dnia wystąpisz na dużej scenie podczas Koncertu Finałowego.

Wschodzisz?

Cele konkursu

  • Promowanie polskiej piosenki artystycznej w jej szerokim rozumieniu, bazującym na mądrym słowie, dobrym dźwięku i ciekawej ekspresji, a także przy świadomości istniejących i rozwijających się wyznaczników nurtu.
  • Wspieranie wokalistów oraz muzyków z całej Polski poprzez tworzenie im przestrzeni do prezentacji, wymiany inspiracji i rozwijania umiejętności.
  • Odkrywanie, poszukiwanie i badanie wpływów piosenki artystycznej na twórczość muzyczną powstałą w Polsce po 2000 roku. (Stworzyliśmy listę utworów tzw. “nową klasykę”, która – obok autorskiej twórczości wykonawców – powinna być bazą w poszukiwaniach repertuarowych).

Kogo szukamy?

Wschody są ponad gatunkami, liczy się dobra muzyka, mądre słowa
i ciekawa ekspresja – szukamy Wschodowiczów, którzy to rozumieją
i czują. Od 7. Wschodów prosimy uczestników o przesłanie nam wcześniej nagrań audio lub wideo – w ramach wstępnych przesłuchań online organizatorzy i jurorzy mają możliwość lepiej poznać wszystkich artystów, żeby zaprosić 40 wokalistek/zespołów na festiwal.

Promujemy teraźniejszość i przyszłość muzyczną, dlatego możesz zaprezentować własną twórczość lub skorzystać z listy „nowa klasyka”, na której zamieściliśmy polskie utwory powstałe po 2000 roku, spełniające wschodowe kryteria piosenki artystycznej. Twój drugi wybór to już pełna wolność!

Koordynator Konkursu Piosenki Artystycznej:

Asia Nawojska

tel.605 551 613
asia@wschodyfestiwal.pl
biuro@wschodyfestiwal.pl

Dyrektorka Festiwalu:

Ewelina Krawczyk

ewelina@wschodyfestiwal.pl