7. Festiwal Wschody

Jury konkursu

7-festiwal-wschody-jury-fot-Robert-Grablewski

Karolina Cicha

Jest kompozytorką, wokalistką i multiinstrumentalistką. Białostoczonka. Absolwentka polonistyki i Akademi Praktyk Teatralnych “Gardzienice”. Bez trudu potrafi zagrać na trzech instrumentach jednocześnie. Karierę aktorsko-muzyczną rozpoczęła w 2005 roku odgrywając tytułowe role w spektaklach “Ifigenia w A…” i „Elektra” w Gardzienicach. Cztery lata później z piosenką “Miłość bez jutra” zaistniała na płycie “Gajcy!” wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Według portalu Interia był to jeden z dziesięciu najlepszych utworów 2009 roku. Rok później nagrała płytę z własnymi aranżacjami utworów, które wykonała w duetach z czołowymi twórcami polskiej muzyki alternatywnej. Jej kolejnym sukcesem był projekt “Wieloma językami”, który nawiązywał do wielokulturowego dziedzictwa Podlasia. Wschodowiczów ocenia od trzeciej edycji. Podczas wieczorków zapoznawczych czasem daje się namówić na zaśpiewanie “Rebeki”.

Konrad Dworakowski

Konrad Dworakowski

Reżyser teatralny, scenograf, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi. Tworzy spektakle, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych widzów. Jak sam mówi, jego teatr jest wszechstronny jeśli chodzi o odbiorcę, repertuar, estetykę i charakter. Współpracował również z telewizją, gdzie był autorem animacji lalkowych w programach telewizyjnych „Ulica Sezamkowa” i „Gumitycy”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Jego sztuka “Mleko lwicy” otrzymała II nagrodę w konkursie dramaturgicznym z okazji 50-lecia Wrocławskiego Teatru Lalek. W 2009 roku otrzymał nagrodę ATEST za świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego dla przedstawienia „Pippi Pończoszanka” w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Jurorem bywał wielokrotnie, ale na Wschodach będzie po raz pierwszy.

Magdalena Kumorek

Magdalena Kumorek

Aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Związana z teatrami muzycznymi we Wrocławiu, Gdyni i Warszawie. Ze śpiewem na ustach od zawsze. W 2014 roku wydała swoją debiutancką płytę „Śmiercie”, na której można usłyszeć jej kompozycje do wierszy Bolesława Leśmiana. Szerszej publiczności znana z filmów „Poranek kojota”, „80 milionów”, „Układ zamknięty” oraz serialu „Przepis na życie”. Matka do kwadratu, wegetarianka.