Laureaci V edycji Wschodów na tegorocznej odsłonie festiwalu

collage3

Tradycją Wschodów jest, że laureaci poprzedniej edycji uświetniają swym występem aktualną odsłonę festiwalu. Angela Gaber i Dominik Mironiuk w minionym roku zajęli ex aequo I miejsce, a podczas tegorocznego, VI Festiwalu Wschody zachwycą raz jeszcze.

Miriady dźwięków, instrumentów, emocji – to atrybuty wyróżniające Angelę Gaber i jej zespół. Specyfika twórczości polega na łączeniu brzmień folkowych muzyczną alternatywą, przez co przenosi słuchaczy w zupełnie inny, właściwy tylko sobie wymiar.

W skład zespołu Angela Gaber Trio wchodzą muzycy pochodzący z różnych części Bieszczad. Spotkanie barwnych, twórczych osobowości, nieszablonowych rzemieślników dźwięków i tonów zaowocowało debiutanckim albumem „Opowieści z Ziemi”. Drugi to „Dobre Duchy” – patronat nad kompozycją objęli m.in. Program 2 Polskiego Radia, Radio RDC i Radio Rzeszów.  Angela Gaber Trio nie ogranicza się jedynie do płyt autorskich. Pochwalić się mogą utworami skomponowanymi na potrzeby spektakli teatralnych czy współpracą z innymi muzykami.  

Mironiuk/Zygma to duet jedyny w swoim rodzaju. To dwa zupełnie różne charaktery, które znalazły wspólny język w muzyce. Dominik Mironiuk – dwudziestojednoletni student Łódzkiej Szkoły Filmowej. Od dwóch lat zajmuje się piosenką aktorską, stąd jego plany udziału w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Piotr Zygma – muzyk wszechstronny, kompozytor i akompaniator, dodatkowo student III roku jazzu i muzyki estradowej na UMCS w Lublinie. Wychowany w teatrze twórca muzyki teatralnej i filmowej.

Na recital duetu składa się przekrój utworów, z którymi mieli okazję zaprezentować się na ogólnopolskich festiwalach oraz specjalnie przygotowane na tę okazję numery. To zupełnie nowe, aktorskie aranżacje utworów Osieckiej, Wysockiego czy Załuckiego, jak również mniej znane utwory z kręgu piosenki artystycznej.

Duet Mironiuk&Zygma wystąpi na scenie „Chatki Żaka” w piątek 7 kwietnia o godz. 21.00 – wstęp wolny.

W sobotę 8 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się koncert zespołu Angela Gaber Trio. Wstęp z biletem na koncert Gaby Kulki bądź z karnetem.