O nas

Wschody to festiwal nowej polskiej muzyki i piosenki artystycznej. Festiwal dobrego dźwięku, mądrego słowa i świetnej ekspresji. Festiwal dla ludzi.

Wschody są wciąż nowe, co roku budzą wiosną do muzycznego życia. Łączą instytucje, uśmiechają się do „góry”, bo robią je szaleni ludzie z małej lubelskiej Fundacji „Się tworzy”.

Przemycamy Lublin podczas spotkań i koncertów. Lokalnym artystom dajemy najlepsze miejsce do wschodzenia i troszczymy się o ich losy po festiwalu. Bo Wschody, choć ogólnopolskie, pozostają wschodnie.

Jesteśmy dla zdolnych wokalistów i muzyków z całej Polski. Ludzi z pięknym głosem, wrażliwością Wertera i siłą Dawida. Dla nich piosenka to zjawisko. Nie godzą się na zwyczajność. Szukają. Na Wschodach mają wolność, żeby odkrywać na nowo piosenki skończone i tworzyć własną wizję: swoim słowem i swoim dźwiękiem.

Wschody to konkurs, koncerty i wydarzenia towarzyszące. Co roku chcemy pokazywać najlepszą muzykę polskich artystów (dlatego występowali u nas: Voo Voo, Katarzyna Nosowska, Andrzej Poniedzielski z Dawidem Podsiadło, Pablopavo i Ludziki, Spięty, Hańba!, Babu Król i wielu innych), angażujemy do uczestnictwa w ciekawych działaniach (dlatego współpracujemy z najlepszym w Lublinie Domem Słów, promujemy literaturę z Wydawnictwem Znak, robimy wycieczki po wschodowym mieście i wiele innych) i współpracujemy z firmami, które dbają o kulturę (dlatego od początku jest z nami Perła, drukujemy z Multipress, a interaktywnie wspiera nas Enzo).

Wschody to klimat, którego nie znajdziesz na naszej stronie. Przyjdź!

Organizatorzy