Idea

logo2017

Festiwal Wschody jest ogólnopolskim festiwalem muzycznym. Bada i prezentuje piosenkę artystyczną w jej szerokim rozumieniu. Bazą jest ambitny dźwięk, mądre słowo i wyjątkowa ekspresja. Jest tam też zakurzona czasem piosenka autorska, pokryta warstwą ckliwego żalu piosenka poetycka i niedoceniana piosenka aktorska. Wschody ciekawią się jednak tym, co obecnie dzieje się w polskiej muzyce i co wydarzyć się może. Gdzie echa piosenki artystyczej odnajdujemy dziś? Nie ograniczają nas gatunki. Dźwięk, słowo i ekspresja!

Tworzymy Festiwal Wschody od 2012 roku. W jeden z kwietniowych weekendów Akademickie Centrum Kultury “Chatka Żaka” wypełniają po brzegi fani muzyki różnej, dobrej, artystycznej. Co roku organizujemy konkurs wokalny dla wokalistów i muzyków z całej Polski oraz koncerty artystów, którzy stanowią odpowiedź na wschodowe poszukiwania muzycznego artyzmu na polskiej scenie. Spójnikiem są koncerty laureatów ostatniej edycji – najlepszych ze wschodzących.

Uczestnicy konkursu mają piękny głos i muzyczną intuicję, ale są też kreatywni i wrażliwi. Dla nich piosenka to słowo, dźwięk i wszystko, co pod tą warstwą: dusza, poezja i opowieść. Szukają. My ich do tego zachęcamy: do odkrycia na nowo piosenek skończonych i do tworzenia własnej wizji: swoim słowem i swoim dźwiękiem.

To wspólna cecha wszystkich artystów, których zapraszamy na festiwal. Stawiamy też na romans “mainstreamu” z “offem”. W efekcie zaproponowaliśmy Wam dotychczas występy m.in.: Spiętego, Piotra Roguckiego, Katarzyny Nosowskiej, Czesława Mozila, Katarzyny Groniec czy duetu Poniedzielski&Podsiadło.


Jednak Wschody to przede wszystkim klimat. Klimatu nie znajdziesz na stronie, przyjdź!
Organizatorzy