Organizatorzy Festiwalu

Się Tworzy - organizator Festiwalu WschodyFundacja Się Tworzy chce wspierać twórczy rozwój ludzi. Działa na rzecz budowania własnej tożsamości dzięki sztuce i pobudzania zdolności do jej tworzenia. Fundację założyli organizatorzy Wschodów – to podczas festiwalu zorientowali się, że w „robieniu kultury” z ludźmi i dla ludzi czują się najlepiej. Co dalej? Się tworzy.

 

 

 

radio_centrum_logo_czarne_01Akademickie Radio Centrum to najlepsza studencka rozgłośnia w Polsce i jedyna w Lublinie. Nadajemy całą dobę muzykę i informacje – zapowiadamy najważniejsze wydarzenia kulturalne w mieście i w kraju, żyjemy rytmem uczelni i pomagamy odnaleźć się studentom w Lublinie. To duża dawka rozrywki, konkursy z nagrodami oraz najlepsza muzyka – od rocka, poprzez house, elektronikę, jazz aż po reggae. Gramy w eterze na 98,2 FM lub na www.centrum.fm

Zespół Festiwalu Wschody

 

Ewelina Krawczyk – Dyrektor Festiwalu

Ewelina Krawczyk – Dyrektor Festiwalu Wschody 2018Wschody robię od nazwy – dosłownie od jej wymyślenia zaczęło się nowe liczenie mojego czasu. Jest czas przed Wschodami i po Wschodach. Dbam o to, żeby festiwal był i się rozwijał. Interesuje mnie człowiek – widz, uczestnik, wolontariusz, dziennikarz, każdy. Dlatego dbam też o komunikację Wschodów. W życiu psycholożka i prezeska Fundacji „Się tworzy”. Ponieważ myślę, że człowiek rozwija się tworząc.
ewelina@wschodyfestiwal.pl

 

 

Kacper Sulowski – Pomysłodawca

Kacper Sulowski – Pomysłodawca Festiwalu Wschody 2018Wschody wymyśliłem w 2011r. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że będą to Wschody. To znaczy wiedziałem, że będziecie przyjeżdżać, śpiewać, chodzić na dobre koncerty i poznawać Lublin. Ale nie wiedziałem, że festiwal będzie się tak nazywał. Skoro początek mamy za sobą, przejdę do końca. Cieszę, się, że organizuje takie Wschody. Bo już wiem, że udało nam się zrobić coś, czego w takiej formie jeszcze nie było. To festiwal piosenki. Ale nie jak ten w Opolu, Krakowie czy Wrocławiu. Inny. Trochę wschodni, trochę nowoczesny, taki z energią. Ale ja sobie mogę tak gadać. Przyjedź. Zobaczysz.
kacper@wschodyfestiwal.pl

 

Kamila Nowosad – Koordynatorka Biura Festiwalu

Kamila Nowosad – Koordynatorka Biura Festiwalu Wschody 2018Kobieta Huragan ze Wschodami jako widz jestem od drugiej, a może trzeciej edycji. W ubiegłym roku dołączyłam jako wolontariuszka. Wschody to moc nowego spojrzenia na muzykę i słowo i niesamowita energia uczestników konkursu. Na co dzień jestem protokolantem sądowym i praktykiem dramy stosowanej, wolontariuszką, a w zależności od potrzeb nianią, ogrodnikiem czy dekoratorem wnętrz. Po prostu Kobieta Huragan!
kamila@wschodyfestiwal.pl

 

Arkadiusz Sławek – Koordynator Konkursu Piosenki Artystycznej

Arkadiusz Sławek – Koordynator Konkursu Piosenki Artystycznej Festiwalu Wschody 2018Ze Wschodami jestem od 3 lat, pojawiłem się na jeden rok, zostałem do dziś. Festiwal jest dla mnie przede wszystkim miejscem, gdzie mogę poznać ludzi, i to nie byle jakich, bo każdy jest niepowtarzalny, i każdy jednym słowem, gestem bądź dźwiękiem jest w stanie zmienić bieg dnia albo nawet i życia. Jest to tez dla mnie przestrzeń twórcza, gdzie mogę pokazać swoją drugą artystyczną stronę, tworząc z ludźmi i dla ludzi. Na co dzień producent teatralny oraz student animacji kultury, popołudniami mol książkowy ze słuchawkami na uszach, a w słuchawkach dźwięki ze wschodu i nie tylko.
arek@wschodyfestiwal.pl

 

Gabriela Baran  – Specjalistka ds. promocji

Gabriela Baran – Specjalistka ds. promocji Festiwalu Wschody 2018Do Wschodów dołączyłam wraz z przyjechaniem na wschód trzy lata temu. W życiu staram się połączyć kulturę z mediami poprzez promocję i jeżeli wiecie o Wschodach, to chyba całkiem dobrze mi to wychodzi. Dbam o to, żeby było o nas głośno nie tylko podczas festiwalu, ale tez przez cały rok. Do moich zadań należy informowanie portali i mediów o naszych działaniach. Dodatkowo dbam o nasze media społecznościowe, więc jeśli nie będziecie mogli być z nami na miejscu, to postaram się przekazać wam klimat Wschodów m.in. poprzez Instagram.
biuro@wschodyfestiwal.pl

 

 

Pomagają nam:

Wiktoria Frej, Paweł Jamontt, Karolina Kościk, Weronika Krawczyk, Weronika Kulczycka.