Pablopavo i Ludziki rozpoczną VI Festiwal Wschody

post-pablo

Pablopavo opowiada. O miłości, o Warszawie, o młodości, o czasie. Opowiada prosto, prawdziwie i – czego życzyli sobie zawsze nasi poloniści – swoimi słowami. W kwietniu odkryjemy nowe piosenki z tych słów poskładane. Pablopavo i Ludziki z najnowszym wydawnictwem otworzą szóstą edycję Wschodów.

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem” – czytamy na stronie artysty.

“Telehon” w 2009 roku trochę zmienił to, co wiedzieliśmy o Pablopavo. A wiedzieliśmy, że reggae, że Vavamuffin i inne zespoły, że Zjednoczenie Soundsystem. Ważny kawałek muzycznej historii Pawła Sołtysa, której echa wciąż słyszymy w utworach formacji Pablopavo i Ludziki.

“Telehon”, potem “10 piosenek” i wreszcie “POLOR” w 2014 roku. W tym samym roku nagrał solową płytę “TYLKO”. Uwieńczeniem tego intensywnego czasu było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii “Muzyka Popularna”. Słuchaliśmy też trio Pablopavo/Iwanek/Praczas i ich rewelacyjnej płyty “WIR”.

“Nie wiesz nic”, singla z najnowszej płyty mogliście już posłuchać. – Zawsze chciałem napisać piosenkę do filmu lub serialu. Tak się złożyło, że mogłem zrobić to, nawiązując do świetnej produkcji – serialu Pakt– mówił Pablopavo dla “Głosu Kultury”.

Pozostałe utwory z najnowszego wydawnictwa Pablopavo i Ludzików usłyszycie na żywo 7 kwietnia o godz. 19.00 w ACK “Chatka Żaka”.

[PRZEJDŹ DO ZAKŁADKI BILETY]  [ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU]