Program 8. Festiwalu Wschody

Wolność słowa, dźwięk i ekspresja!

Festiwal Wschody to ogólnopolski festiwal muzyczny. Organizatorzy redefiniują piosenkę artystyczną – stawiając ją ponad gatunkami. Najważniejsze są: mądre słowo, dobry dźwięk i ciekawa ekspresja. 

The Freeborn Brothers na Wschodach

The Freeborn Brothers wystąpią na scenie Chatki Żaka w sobotę, 13 kwietnia o godz. 19.00.

Na Wschody przyjadą 13 kwietnia. Prosto z europejskiej trasy koncertowej. Nie pierwszej, bo zagrali już przeszło pięćset koncertów w kilkunastu krajach na świecie. The Freeborn Brothers to cyrk osobliwości, mieszanka amerykańskiego, cygańskiego i słowiańskiego folku z nutą punk rocka.

The Freeborn Brothers w swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy porywają publiczność do szalonej zabawy, pełnej teatralnej i kabaretowej atmosfery.

Zachwyciliśmy się w zeszłym roku, kiedy Mateusz Pleśniak, jeden z członków zespołu, wystąpił na 7. Wschodach. Wiedzieliśmy, że musi przyjechać w 2019. I wraca z grupą, która wystąpiła w kilkunastu krajach świata, grała w dziesiątkach muzycznych klubów w Europie, m.in. w Anglii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Skandynawii oraz na Bałkanach, goszcząc na największych festiwalach, takich jak Colours of Ostrava i Mighty Sounds. Koncert na Wschodach będzie uwieńczeniem ich kolejnej europejskiej trasy.

 

Kiedy13 kwietnia 2019 r., godz. 19.00
GdzieACK Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16
Biletyinformacje o biletach już wkrótce

Koncert laureatów i Mikromusic w nowej odsłonie

Finał Wschodów

Mikromusic wraca do korzeni muzyki ludowej i improwizowanej — Z Dolnej Półki to tytuł trasy koncertowej zespołu, którą muzycy z Natalią Grosiak planują na koniec 2019 roku. Cały program przedpremierowo zagrają w Lublinie. Koncert finałowy to też niezapomniane występy artystów, którzy wyróżnią się podczas Konkursu Piosenki Artystycznej.

Mikromusic z Dolnej Półki to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników bądź znaleźli na targu staroci. Feerię dźwięków zapewnią gitary z pudełek po cygarach, miski dla psów, weselny akordeon, basowy flet i turecki saz. Co więcej, sama płyta powstaje w równie niecodziennych okolicznościach — nagrywana jest na żywo między innymi na Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Finałowy koncert Festiwalu Wschody odbędzie się 14 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Spotkania Kultur. Wystąpią Laureaci Konkursu Piosenki Artystycznej, a tuż po nich zespół Mikromusic wraz z gośćmi, których przedstawimy niebawem.

Kiedy14 kwietnia, godz. 18.00
GdzieCentrum Spotkania Kultur
Biletyinformacje o biletach już wkrótce