Regulamin Konkursu Piosenki Artystycznej. Poznaj, przygotuj się, przyjedź!

KARNET (1)Festiwal Wschody to koncerty i Konkurs Piosenki Artystycznej. Wokół konkursu zbudowaliśmy cały festiwal, rozwijając go i budując swoją wizję nie-rywalizacji i współ-uczestnictwa. Sprawdź Wschody na sobie, zgłaszając się do nas między 1 a 22 marca!

Już dziś przedstawiamy Wam regulamin tegorocznego Konkursu Piosenki Artystycznej.

Postanowiliśmy odświeżyć jego formułę i zaproponować Wam zwrócenie się w kierunku obecnych trendów w polskiej muzyce. Sprawdzamy, co dobrego wydarzyło się w piosence artystycznej po 2000 roku. W tym celu przygotowaliśmy listę nowej klasyki. Są to utwory, które naszym zdaniem wytyczają artystyczne trendy. Nowa klasyka jest otwarta, możecie współtworzyć tę listę z nami.

Jak co roku na prezentację konkursową złożą się dwa zaprezentowane przez Was utwory. Pierwszy z nich musi spełniać jeden z trzech warunków: będzie pochodził z naszej listy nowej klasyki, będzie Waszą – wysłaną wcześniej do akceptacji – propozycją piosenki powstałej po 2000 roku lub jest Waszego autorstwa (ewentualnie utwór stworzony przez Wasz zespół/dla Was). Autorskie utwory naszych uczestników to również wyraz aktualnych trendów muzycznych. Chcemy więc inspirować Was do muzycznych poszukiwań lub do wyrażenia talentu nie tylko własnym wykonaniem, ale i własnym słowem czy muzyką.

W doborze drugiego utworu pozostawiamy Wam dowolność. Wciąż interesuje nas klasyka piosenki artystycznej, kolejne Wasze utwory, tłumaczenia, własne aranżacje czy ponowne nawiązanie do nowej klasyki. Wolność.

W tym roku w naszym jury będą: Karolina Cicha, Konrad Dworakowski i Jan Kondrak. To oni ocenią poziom wykonań i przyznają Wam nagrody (w puli 10 tys. zł). A my zadbamy o to, żebyście wyjeżdżali z lekkim żalem, twórczą myślą i z pewnością, że odwiedzicie nas za rok!

Przedstawiamy (REGULAMIN UCZESTNICTWA) i listę (NOWA KLASYKA). Na Wasze zgłoszenia czekamy między 1 a 22 marca. Obserwujcie naszą stronę i facebook.com/wschody – będziemy informować o aktywowaniu ankiety zgłoszeniowej.

PLAYLISTA YOUTUBE – NOWA KLASYKA