Voo Voo jak Wschody Wschody

unnamed

Początkiem grudnia ich płyta “Dobry wieczór” osiągnęła status złotej. Kilka dni później weszli do studia nagraniowego, by zarejestrować nowe utwory na album, który przywiozą na swój występ w ramach Festiwalu Wschody. Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz i Michał Bryndal wspólnie na scenie Centrum Spotkania Kultur – 9 kwietnia.

Jak żartuje Wojciech Waglewski: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić”. To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku ostatniego albumu „Dobry wieczór”, spowodowało skutek odwrotny – płyta szybko pokryła się złotem, a piosenka „Gdybym” z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova, długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.

Nowa płyta Voo Voo zatytułowana „7” ukaże się 7 marca 2017. Będzie ją promować utwór „Środa”.  Kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na nowym albumie Voo Voo znajdzie się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich będzie zatytułowany od kolejnych dni tygodnia. To wpłynie również na przebieg koncertów promujących wydawnictwo. „Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od „Poniedziałku”, we wtorki od „Wtorku” itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie.” – dodaje Waglewski.

Lubelski koncert Voo Voo zakończy szóstą edycję trwającego trzy dni Festiwalu Wschody. Tego samego wieczoru na scenie zaprezentują się laureaci festiwalu.

Koncert Laureatów i zespołu Voo Voo w niedzielę 9 kwietnia o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

[PRZEJDŹ DO ZAKŁADKI BILETY]  [ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU]