Wschody piosenki artystycznej: zgłoszenia do konkursu

pic monkey najlepsiJeden wokalista i jedna scena, dwa utwory i do trzech muzyków,  żeby oczarować jury. V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej „Wschody” odbędzie się w Chatce Żaka między 15 a 17 kwietnia. Dwa dni występów konkursowych i trzeci – z koncertem finałowym. Pierwszy krok, żeby wziąć w nim udział, jest prosty: zgłoś swój talent.

Wschody coraz pewniej wpisują się w kalendarz polskiej piosenki. Piosenki szeroko pojętej, bo konkurs to przekrój od znanych szlagierów Kabaretu Starszych Panów i śpiewanych przez niejedno pokolenie tekstów Agnieszki Osieckiej po luźną interpretację piosenek Piotra Roguckiego, Spiętego czy Katarzyny Nosowskiej, a nawet polskich coverów Nicka Cave’a. Istotą konkursu jest talent wokalny, ekspresja sceniczna oraz świadoma interpretacja słowa i dźwięku.

1554439_660794977291722_298037528305697439_nTegoroczne zmagania wokalne zostaną wysłuchane i ocenione przez niezawodne jury – mieszankę profesji, doświadczeń oraz perspektyw muzycznych – Jana Poprawę, prof. szt. muz. Urszulę Bobryk oraz Karolinę Cichą. Pulę nagród stanowi 9 tys. zł, które uzupełnione będą, jak co roku, o nagrody w postaci występu na Festiwalu „Dźwięki Słów” czy nagrodę specjalną organizatorów. Jury nagrodzi najzdolniejszych śpiewających i najlepszego akompaniatora.

Doświadczeni „wschodowicze” (tj. uczestnicy Wschodów) zdążyli się już przekonać, że największym benefitem pozakonkursowym jest sama obecność na festiwalu. Organizatorzy tworzą od podstaw wydarzenie, które swoją atmosferą ma sprzyjać zdrowej rywalizacji i zacieśnianiu się więzi między początkującymi artystami z myślą o ich przyszłej twórczej współpracy. Termin przesyłania zgłoszeń upłynie 30 marca. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zamknięcia listy we wcześniejszym terminie, jeżeli liczba uczestników przekroczy 40. Kolejne zgłoszenia zostaną wpisane na listę rezerwową. Czekamy z niecierpliwością!

 

| FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY | 

REGULAMIN UCZESTNICTWA | NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA