Wschody zapraszają do wschodzenia

wschodyzapraszajadowschodzeniaJedyny taki Konkurs Piosenki Artystycznej w Polsce – między 7 a 9 kwietnia w Lublinie. VI Festiwal Wschody zaprasza do odkrywania przed światem własnej twórczości lub aranżacji istniejących piosenek, także tzw. “Nowej klasyki”, czyli utworów powstałych po 2000 roku.  Zgłoszenia od 1 do 22 marca.

Kluczem do odkrywania piosenki artystycznej na Wschodach jest ambitny dźwięk, mądre słowo i wyjątkowa ekspresja. Jest też czasem zakurzona piosenka autorska, pokryta warstwą ckliwego żalu piosenka poetycka i niedoceniana piosenka aktorska. Wschody ciekawią się jednak tym, co obecnie dzieje się w polskiej muzyce i co wydarzyć się może. Gdzie echa piosenki artystycznej odnajdujemy dziś? Gatunki nie są żadnym ograniczeniem. Liczy się dźwięk, słowo i ekspresja.

Wschody to jedyny festiwal w Polsce, który kładzie nacisk na piosenki artystyczne powstałe po 2000 roku. Stworzyliśmy tzw. “Nową klasykę”, listę polskich utworów z ostatnich kilkunastu lat, których teksty i muzyka wyznaczają nowe niebanalne trendy w piosence. Można wybierać m.in. z twórczości Katarzyny Nosowskiej, Wojciecha Waglewskiego, L.U.C-a czy Artura Rojka. Zachęcamy także do prezentacji piosenek autorskich. Dozwolone i zawsze mile widziane są standardy piosenki artystycznej. Od tego roku warunkiem jest jednak przynajmniej jeden utwór własny lub z okresu ostatnich kilkunastu lat.

Zapraszamy 40 uczestników. Przyjmujemy zgodnie z kolejnością zgłoszeń do 22 marca lub do osiągnięcia limitu miejsc. Każdy może przywieźć ze sobą trzech muzyków, którzy również mają szansę na wyróżnienie. Wszystkich wysłucha jury w składzie: Karolina Cicha, Konrad Dworakowski i Jan Kondrak. Przydzielą nagrody z puli 10 tys. złotych.

Przesłuchania odbędą się 7 i 8 kwietnia w Inkubatorze Medialno-Artystycznym. Najlepsi wystąpią ponownie na scenie Centrum Spotkania Kultur 9 kwietnia podczas Koncertu Finałowego, na którym obok laureatów wystąpi także zespół Voo Voo.

Uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. koncerty zeszłorocznych laureatów oraz Gaby Kulki i Pablopavo. Będzie wspólne granie – muzyczne i planszowe, będzie wycieczka i mnóstwo czasu na integrację. Uczestnicy poprzednich edycji zapewniają, że Wschody wyróżniają się atmosferą wśród polskich festiwali konkursowych. Trzymamy tak dalej i zapraszamy do współtworzenia wschodowego klimatu!

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, niezbędnikiem uczestnika i “Nową klasyką”. Po czym wystarczy wysłać zgłoszenie za pomocą prostej ankiety. Czekamy na Ciebie do 22 marca.

[KLIKNIJ TUTAJ – ZGŁOŚ SIĘ NA WSCHODY]